30 Kontorsstol ISKU Still Meeting 3054

254a_med.jpeg
  • 254a_sm.jpeg
  • 254b_sm.jpeg
  • 254c_sm.jpeg
  • 254d_sm.jpeg
  • 254e_sm.jpeg
  • 254f_sm.jpeg
  • 254g_sm.jpeg

Mycket populär höj och sänkbar kontorsstol från finska ISKU. Stomme och armstöd i svart plast, ryggstöd och sits är i svart mesh och detaljer i krom. Små repor förekommer men annars i fint skick.

  • Storlek:Höjd 1020 mm, Sitthöjd 370-500 mm

Värdering2 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)125 SEK
Fraktavgift (från)500 SEK

ISKU
Finland

ISKU
SKU är en finsk möbeltillverkare och inredningsföretag med en lång historia som sträcker sig tillbaka till 1928. Företaget grundades av Eero Pasanen och har sedan dess vuxit till att bli en betydande aktör inom den finska och internationella möbelindustrin. ISKU är känt för sitt fokus på ergonomi, hållbarhet och innovativ design. Företaget strävar efter att skapa funktionella och estetiskt tilltalande möbler som möter de moderna behoven hos olika användare. Ett exempel på en känd möbel från ISKU är deras "Zones"-kontorsmöbelkollektion. Zones är utformad med fokus på flexibilitet och mångsidighet för moderna arbetsmiljöer. Kollektionen inkluderar olika element som bord, bänkar, skärmar och förvaringsenheter, vilka kan konfigureras för att skapa dynamiska och anpassningsbara arbetsplatser.