428 Bord USM Kitos

428a_8dc76427d311932_med.jpeg
  • 428a_8dc76427d311932_sm.jpeg
  • 428g_8dc764288c5c5bb_sm.jpeg
  • 428b_8dc76427e116cae_sm.jpeg
  • 428c_8dc76427f34042d_sm.jpeg
  • 428d_8dc76428113a0a4_sm.jpeg
  • 428e_8dc764282e74945_sm.jpeg
  • 428f_8dc76428639d7e3_sm.jpeg

Mångsidigt bord från schweisiska USM. Modellen heter Kitos och kan användas både som skrivbord, mindre konferensbord eller som ett matbord.

Laminatskiva, svart fasad kant och kromstativ. Ovansidan på skivan har obetydligt slitage. Kanten har smärre repor.

  • Storlek:Längd: 1495 mm, Bredd 745 mm, Höjd: 735 mm

Värdering9 000 - 11 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)100 SEK
Fraktavgift (från)500 SEK

USM Modular Furniture (1965-)
Switzerland

USM Modular Furniture   (1965-)
USM Modular Furniture är en framstående schweizisk möbeltillverkare, känt för sitt ikoniska modulära förvaringssystem. Grundat 1965, har företaget skapat designklassikern USM Haller System, som kombinerar elegans och funktionalitet på ett unikt sätt. Det modulära förvaringssystemet bygger på en enkel men sofistikerad konstruktion med metalliska kulor, rör och plattor som kan sammanfogas för att skapa anpassningsbara möbler. Systemets renhet i design och användbarhet har gjort det till en permanent del av flera konstsamlingar och en eftertraktad möbel i både hem och kontorsmiljöer. Genom att förena schweizisk precision med innovativ design har USM Haller etablerat sig som en internationell möbelikon och fortsätter att vara en symbol för modern elegans och funktionalitet.