264 2st Golvlampor Zero Silo Floor

264a_8dc4e71299820bf_med.jpeg
  • 264a_8dc4e71299820bf_sm.jpeg
  • 264b_8dc4e712a1fb262_sm.jpeg
  • 264c_8dc4e712a9f82ec_sm.jpeg
  • 264d_8dc4e712b1ab8d9_sm.jpeg
  • 264e_8dc4e712ba05668_sm.jpeg

2st golvlampor från Zero. Modellen heter Silo Floor och är formgiven av Notte Design Studio.

Vitlackerat stål. Krom detaljer. Lamporna har något olika höjd.

Smärre repor. Smärre slitage.

  • Skick:OK begagnat skick
  • Storlek:Höjd:1250-1350 mm

Värdering5 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)125 SEK
Fraktavgift (från)500 SEK

ZERO (1978-)

ZERO   (1978-)
Zero är ett svenskt belysningsföretag känt för sitt innovativa och stilrena designkoncept. Företaget grundades 1978 och har sedan dess etablerat sig som en ledande aktör inom den skandinaviska designvärlden. Zero erbjuder ett brett sortiment av lampor och belysningslösningar för både inomhus- och utomhusbruk. Deras designfilosofi fokuserar på att skapa produkter som kombinerar funktion med estetik och hållbarhet. Genom åren har Zero samarbetat med flera framstående formgivare och arkitekter för att skapa unika och nyskapande belysningslösningar. Deras produkter kännetecknas ofta av rena linjer, enkelhet och en tidlös estetik som passar både i privata hem och offentliga miljöer.

Notte (design studio)

Notte  (design studio)
Notte Design Studio är en designbyrå som specialiserar sig på att skapa unika och innovativa designs inom olika områden såsom interiördesign, möbeldesign, belysningsdesign och produktutveckling. Studion arbetar för att skapa estetiskt tilltalande och funktionella produkter och utrymmen som möter kundernas behov och förväntningar. Med fokus på kreativitet, hållbarhet och användarvänlighet strävar Notte Design Studio efter att leverera högkvalitativa lösningar som berikar människors liv och miljön de befinner sig i.