463 Taklampa Menu Leonard

463c_8dc7b136123dc72_med.jpeg
  • 463c_8dc7b136123dc72_sm.jpeg
  • 463d_8dc7b13614650f9_sm.jpeg
  • 463a_8dc7b1360dfa225_sm.jpeg
  • 463b_8dc7b1361037417_sm.jpeg

Taklampa från Menu, modellen Leonard. Här i mässing, med svart tygklädd sladd. Designad av Søren Rose. 5-armad taklampa som du kan skapa en egen prägel på genom att välja ljuskällor efter eget tycke.

Smärre slitage. Smärre repor.

  • Storlek:Diameter 460 mm, Höjd 150mm

Värdering3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)100 SEK
Fraktavgift (från)300 SEK

Søren Rose Studio
United States

Søren Rose Studio
Søren Rose Studio är en kreativ designstudio med bas i New York, grundad av danska designern Søren Rose. Studion är känd för sin eleganta och tidlösa design estetik som omfattar allt från möbler till belysning och inredningsarkitektur. Søren Rose Studio strävar efter att skapa design som är både funktionell och vacker, med fokus på att kombinera traditionellt hantverk med moderna tekniker och material. Deras arbete präglas ofta av en minimalistisk och skandinavisk influens, vilket har lett till internationell uppskattning och samarbeten med en rad prestigefyllda varumärken och kunder.

MENU

MENU
MENU blev grundat 1978. Det är ett danskt varumärke som har både möbler, belysning och accessoarer. Tanken är att kunna erbjuda människan det efterfrågade med modern design. Tillverkning sker med material av god kvalitet och fokus på de små detaljerna. Du hittar något för både hemmet och arbetsplatsen. 2023 slog sig MENU, by Lassen och The Audo tillsammans för att skapa Audo Copenhagen.