493 Taklampa Foscarini Diesel Rock Suspension

728a_med.jpeg
  • 728a_sm.jpeg
  • 728b_sm.jpeg
  • 728c_sm.jpeg
  • 728d_sm.jpeg
  • 728e_sm.jpeg
  • 728f_sm.jpeg
  • 728g_sm.jpeg

Den här taklampan är ett resultat av samarbetet mellan Diesel och Foscarini. Skärmens form har fått sin inspiration av stenar som flyger vid vulkanutbrått.

Lite färgbortfall på ovansidan av lampan. Vanligt slitage.

  • Skick:OK begagnat skick
  • Storlek:Bredd: 50cm, Höjd: 39cm

Värdering3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)100 SEK
Fraktavgift (från)300 SEK

Foscarini
Italy

Foscarini
Foscarini är ett italienskt företag grundat 1981, känt för sin innovativa och högkvalitativa belysningsdesign. Med rötter i Murano, en ö känd för sitt traditionella glasblåseri, har Foscarini blivit en ledande aktör inom designbelysning genom samarbeten med framstående designers som Patricia Urquiola, Marc Sadler och Ludovica och Roberto Palomba. Deras produkter, som den ikoniska Caboche och den flexibla Twiggy, kombinerar estetik med funktionalitet. Foscarini fokuserar på hållbarhet och miljöansvar, och deras lampor är internationellt erkända och belönade, vilket gör dem till en viktig aktör inom både privata och offentliga belysningslösningar.