857 Taklampa Wästberg w103 Sempé s1

857a_8dcd3f2da83fbf8_med.jpeg
  • 857a_8dcd3f2da83fbf8_sm.jpeg
  • 857b_8dcd3f2db0b98e5_sm.jpeg
  • 857c_8dcd3f2db68e07d_sm.jpeg
  • 857d_8dcd3f2dbf79154_sm.jpeg
  • 857e_8dcd3f2dc8eb7ee_sm.jpeg

Taklampa Sempé w103 s21 från Wästberg. Designad av den franska designern Inga Sempé. Med sin stilrena design och svarta färg smälter den in i de flesta inredningar. Mindre repor och märken förekommer.

Sladdlängd ca 3 meter.

  • Condition:I bra skick
  • Dimensions:Diameter 281mm

Estimate1,500 - 2,000 SEK
Hammer Fee (inc. VAT)100 SEK
Shipping Fee (from)100 SEK

Wästberg

Wästberg
Wästberg är ett svenskt belysningsföretag som grundades av Magnus Wästberg år 2008. Företaget har sitt säte i Helsingborg, och är känt för att skapa innovativa och estetiskt tilltalande belysningslösningar. Wästbergs filosofi bygger på att kombinera teknisk innovation, hög kvalitet och tidlös design. Företaget samarbetar med framstående formgivare och arkitekter för att skapa produkter som strävar efter att uppfylla både estetiska och funktionella behov. En av Wästbergs mest kända produkter är "W154 Pal Table," en bordslampa designad av Dirk Winkel. Den här lampan har en distinkt och flexibel design, vilket möjliggör justering av ljusriktningen för att passa användarens behov.